Genel Kurallar

1. Bilet bedeli, yolculuğun başladığı ülke için belirlenen para birimi cinsinden hesaplanır.

2. Bilet Ücreti ve Seçilen Parkur: Bilet ücretleri yolculuğun başladığı ülkede geçerli olup, bilet başka bir ülkeden satın alındığında; bilet ücreti, ücretin kuralı ve sezonuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Eğer biletinizi seyahatin başladığı ülke dışında bir ülkeden almak istiyorsanız, geçerli ücreti öğrenebilmek için lütfen o bölgedeki Türk Hava Yolları Satış Ofisi'ni arayınız. Türkiye iç hat uçuşları için Türk Lirası olarak görüntülenen ücretler, sadece Türkiye'de satılan ve düzenlenen biletler için uygulanmaktadır.

3. Para birimi "Nonconvertible" olan ve aşağıdaki tabloda yer alan noktalardan çıkışlı yolculuklara web sitemizden bilet alımını onayladığınızda bilet tutarı EURO/USD olarak hesaplanmakta ve bilet üzerinde görülen bilet tutarı EURO/USD olarak görünmektedir. Orijinal bilet tutarı EURO/USD cinsinden Bankanıza bildirilmekte ve EURO/USD dışında herhangi bir ülke para birimi üzerinden borçlandırılan kredi kartı ile bilet satın almanız durumunda; Bankanız veya kredi kartı kuruluşunun uyguladığı kur nedeniyle kredi kartı hesabınıza yansıyan işlem tutarında farklılıklar olabilmektedir THY bu farklılıktan ötürü herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir."

EURO ile bilet düzenlenen non-convertible noktalar:

ÜLKE ŞEHİR
Azerbaycan Bakü,Nahçıvan
Beyaz Rusya Minsk
B.A.E Abu Dhabi, Dubai
Bosna Hersek Saraybosna
Bulgaristan Sofya
Çek Cumhuriyeti Prag
Çin Guangzhou, Pekin, Şanghay
Fas Kazablanka
G.Afrika Cumhuriyeti           Cape Town, Johannesburg
Güney Kore Seul
Gürcistan Tiflis
Hırvatistan Zagreb
Hindistan Bombay, Yeni Delhi
Hong Kong Hong Kong
İsrail Tel Aviv
Kazakistan Almaata, Astana
Kırgızistan Bişkek
Kosova Priştina
Letonya Riga
Macaristan Budapeşte
Makedonya Üsküp
Malezya Kuala Lumpur
Mısır Kahire, İskenderiye
Moldova Kişinev
Özbekistan Taşkent
Pakistan Karaçi
Polonya Varşova
Sırbistan Belgrad
Singapur Singapur
Sudan Hartum
Tacikistan Duşanbe
Tayland Bangkok
Tunus Tunus
Türkmenistan Aşkabad
Umman Muscat
Yemen Sanaa

 

USD (Amerikan Doları) ile bilet düzenlenen non-convertible noktalar:

ÜLKE ŞEHİR
Arnavutluk                      Tiran
Brezilya Sao Paolo
Irak Bağdat, Erbil
İran Meşhed, Tahran, Tebriz
Katar Doha
Kenya Nairobi
Lübnan Beyrut
Nijerya Lagos
Suriye Halep, Şam
Ukrayna Dnepropetrovsk, Donetsk, Kiev, Lviv, Odessa, Simferopol
Ürdün                             Amman

 

4. Web sitemizde gerçekleştirdiğiniz satın alma işlemi esnasında  referans alınan döviz kurları  dolayısıyla  oluşabilecek  ücret farklılığı sebebiyle , Ortaklığımızdan herhangi bir hak talep edilemez.

5. Uluslararası sivil havacılık dilinin ve otomatik ücret hesaplama sisteminin veri tabanının İngilizce olması nedeniyle Dış Hat ücret notları Türkçe olarak görüntülenememektedir.

6. Azami Yolcu ve uçuş Sayısı: Web Sitemiz aracılığıyla yapacağınız rezervasyonlarda bir defada en fazla yedi yolcu (dışhat uçuşlar için)/dokuz yolcu (içhat uçuşlar için) ve altı uçuş için rezervasyon yapma imkanı bulunmaktadır.

7. Bilet Değişikliği: Online Bilet sayfasından yapılan işlemlerde, içhat uçuşları için rezervasyon ve parkur değişikliği "Bilet Üzerinde Değişiklik (Reissue)" başlığı altında belirtilen şartlar çerçevesinde web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Dışhat uçuşları ile ilgili rezervasyon ve parkur değişikliği yapmak istiyorsanız THY Satış Ofislerine başvurabilirsiniz.

8. Türk Hava Yolları uçak tipini ve koltuk seçimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.