Bilet Üzerinde Değişiklik (Reissue)

Koşullar

 • Reissue işlemi sadece web sitesi ve mobil uygulama üzerinden kredi kartı ile alınan içhat uçuşları için yapılabilmektedir. Ödül bilet için reissue işlemi yapılamamaktadır.
 • Reissue işlemi için seyahatin henüz başlamamış olması ve  bilet üzerinde daha önce herhangi bir işlem yapılmamış olması gerekmektedir.
 • Web sitemizden kredi kartınız ile almış olduğunuz ve 3D Secure dan geçmemiş olan yolcularımız kredi kartı kontrolu yaptırdıktan sonra reissue işlemi gerçekleştirebileceklerdir.
 • Reissue işlemiyle biletiniz aynı sınıf veya üst sınıf  biletle değiştirilebilir.Bu durumda doğabilecek fiyat farkı yeniden tahsil edilecektir. Ücret iadesi gerektiren değişiklikler yapılamamaktadır.Bu durumlarda lütfen THY satış ofislerine başvurunuz.
 • Biletleme Servis Ücreti'nin aynı seviyede uygulandığı rezervasyon sınıfları ve/ veya menzil gruplarında "reissue" işlemi yapıldığı durumlarda, iç hatlarda 10 TL ve dış hatlarda 10 Euro Biletleme Servis Ücreti tahsil edilecektir. ("Reval" hariç)
 • "Reissue" yapılacak olan biletin rezervasyon sınıfının ve/veya menzil grubunun, orjinal biletin rezervasyon sınıfından düşük ve/veya menzil grubundan kısa olması durumunda Biletleme Servis Ücreti tahsil edilmez.
 • "Reissue" yapılacak olan biletin rezervasyon sınıfının, orjinal biletin rezervasyon sınıfından yüksek olması durumunda, iç hatlarda 10 TL Biletleme Servis Ücreti tahsil edilir.
 • "Reissue" yapılacak olan biletin rezervasyon sınıfının business ve orjinal biletin rezervasyon sınıfının ekonomi olması durumunda, kısa ve orta menzilli yurt dışı uçuşlar için 20 Euro ve Kıtalararası (uzun) uçuşlar için 40 Euro Biletleme Servis Ücreti tahsil edilir.
 • "Reissue" yapılacak olan biletin menzil grubunun, orjinal biletin menzil grubundan uzun olması durumunda, ekonomi kabinde 20 Euro ve Business kabinde 40 Euro Biletleme Servis Ücreti tahsil edilir.

(i) Reissue işlemi yapacağınız rezervasyonunuzda en az bir yetişkin bulunması gerekmektedir. Rezervasyonunuz promosyon sınıf (P,W,G) içeriyor ise ,web sitemizden iptal/iade ve değişiklik yapılamamaktadır.
(ii) Rezervasyon kaydınız aktarmalı ve/veya çoklu uçuş içeriyor ise web sitemizden reissue işlemi yapılamamaktadır. Ancak  direkt uçuşunuz aktarmalı ve/veya çoklu uçuş olarak değiştirilebilmektedir.

 • Reissue işlemi yapacağınız rezervasyonunuzda uçuş kalkış saatine 12 saatten az bir zaman kala değişiklik yapıldığı taktirde bilet bedelinin %30 'u ceza olarak tahsil edilirve varsa reissue için hesaplanan ücret farkınız da  birlikte tahsil edilir.
 • Talep etmiş olduğunuz değişiklik, rezervasyon kaydındaki tüm  yolcuların biletleri için gerçekleşecektir.

Kullanım

Reissue  işlemleri için Online Bilet Sitesi'nde "Bilet değişikliği" başlığına tıklanmalıdır. Gelen ekranda rezervasyon kodu ve yolcu soyadı girildikten  sonra, web sitesi aracılığıyla yaratılmış olan rezervasyonununuz listelenecektir. Aynı sayfada bulunan "Yolculuğumu değiştirmek istiyorum" butonuna tıklandıktan sonra değişiklik yapmak istediğiniz uçuş/tarih değişikliğini seçip işleminizi yapabilirsiniz. Web sitemiz aracılığıyla yapılan reissue işlemlerinde yolcuya Türk Hava Yolları tarafından onay e-postası gönderilmektedir.